Skip to main content

Panguaneta została założona w 1960 roku we włoskiej miejscowości Sabbioneta, nad rzeką Po, w dzielnicy przemysłowej, jako część łańcucha dostaw sklejki topolowej. Panguaneta rozwija się dzięki przedsiębiorczości dwóch rodzin Azzi i Tenca, promujących od pokoleń rozwój biznesu, unowocześniających procesy produkcyjne, poszukujących nowych rozwiązań, trendów i potrzeb w postaci ciągle nowych produktów na rynkach: krajowym i zagranicznych. Dziś Panguaneta zajmuje łączną powierzchnię 200.000 m2, posiada dwa zakłady produkcyjne.
Podstawowa działalność firmy Panguaneta jest związana z produkcją sklejek przeznaczonych przede wszystkim dla przemysłu samochodowego, budowy łodzi, mebli, budownictwa i handlu detalicznego.
Panguaneta wyróżnia się podejściem do rynku, stara się zawsze utrzymywać najwyższe standardy jakości, a przede wszystkim posiada najszerszą i wysoce innowacyjną ofertę produktów.
Jednorodność, lekkość, idealna powierzchnia, jasny kolor … Dzięki tym walorom estetycznym sklejki firmy Panguaneta są wyznacznikiem jakości sklejki topolowej na całym świecie.
Oczywiste piękno, innowacyjność produktów, to cechy, dzięki którym klienci mogą od razu zrozumieć korzyści jakie mogą czerpać z korzystania ze sklejek firmy Panguaneta. Drugi i decydujący aspekt zawiera się w wynikach badań określających ich właściwości mechaniczne: elastyczność, odporność na rozciąganie, zginanie, ściskanie i cięcie.
Panguaneta jest firmą świadomą swojej odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. Użytkując tak cenne zasoby naturalne jak drewno, działa w ścisłym związku z naturą i oferuje produkty wielokrotnego użytku, biodegradowalne i podlegające recyklingowi. Panguaneta stosuje politykę terytorialną przy pozyskiwaniu surowca, drewno pochodzi z upraw certyfikowanych lub lokalnych. Surowiec jest przetwarzany w ekologicznym cyklu produkcyjnym „0 km zarządzania”:
• Minimalna ingerencja w środowisko naturalne w trakcie procesu pozyskiwania, recykling odpadów oraz zamiana ich w energię;
• Wprowadzenie odpowiedzialnych relacji przemysłowych, z poszanowaniem systemów certyfikacji jakości dla każdego z produktów, stały monitoring wszystkich punktów krytycznych;
• Ciągłe inwestowanie w jakość procesu produkcji z korzyścią dla przyrody i dla zdrowia.
Ponadto Panguaneta uczestniczy w ważnych inwestycjach dotyczących ochrony lasów, surowiec pozyskuje z własnych plantacji topoli, dbając o ich cykliczne zalesianie, chroni przyrodę, krajobraz i wody pobliskiej rzeki. Jakość firmy Panguaneta jest potwierdzona certyfikatami: zarówno dla procesów produkcji, produktów i łańcucha dostaw.

 

 Zdjęcia dzięki uprzejmości Panguaneta Plywood
 Zainteresowany ofertą sklejki ?

Kontakt

Facebook