Data publikacji: 23.05.2016

22.05.2016 Pracownicy naszej firmy, z sukcesem ukończyli bieg „XLpl EKIDEN” na dystansie maratońskim pod wymownym hasłem: “Team building marathon” !

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy.
Źródłem sztafety był system transportowy i pocztowy działający w Japonii w czasach dawnych, polegający na tym, że podczas trasy w określonych punktach zmieniali się kurierzy lub ich konie, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej.

Na poznańskiej Malcie dystans maratonu (42km195m) został podzielony na sześć odcinków: 1x9750m, 1x10800m, 4x5400m. Każdy z zawodników musiał pokonać określony odcinek no i niemiłosierny upał, który wszystkim mocno dał się we znaki.

Drużyny z naszej Grupy Firm wystąpiły pod wspólną nazwą “oBLATani” w następujących składach:

„oBLATani Biuro Styl” w składzie: Marcin, Dawid, Agnieszka, Kasia, Piotr i Sebastian z czasem 3.34.25 zajęła 119 miejsce.
„oBLATani Sklejka Eko bis” w składzie: Tomek, Geniu, Renia, Ania, Krzysiek i Sławek z czasem 3.54.31 zajęła 200 miejsce.
„oBLATani Biuro Styl bis” w składzie Tomek, Sławek, Hania, Łucja, Bartek i Jacek z czasem 3.56.50 miejsce 210.
„oBLATani Sklejka Eko” w składzie: Waldek, Piotr, Hania, Basia, Sebastian i Piotr z czasem 4.04.49 zajęła 239 miejsce.